Živá Sobotka - Sdružení nezávislých kandidátů a hnutí STAN

PŘIJĎTE 23. A 24. ZÁŘÍ 2022 K VOLBÁM A PODPOŘTE ŽIVOU SOBOTKU.



zivasobotka@gmail.com

Anketa

Uvítali byste snížení hlučnosti od silnice Jičín - Ml.Boleslav?

Diskusní prostor pro Vaše náměty a reakce:

Re: asi už máte nahrabáno a chrápete

Barbora S. 19.07.2012
Nahrabano? Ceho? Kdybyste kritizoval pomalost nebo nedostatecnost, budiz, ale nahrabanost je opravdu k smichu me. Mozna bude mala/nulova aktivita na tomto webu zpusobena tim, ze to byl predvolebni web a po volbach jsme zprovoznili novy web mesta a mistostarosta za ZS na nej uverejnuje informace co mu sily staci. A ja, spolu s Honzou Janatkou jsme jedini, kteri reaguji na diskusni prispevky. Nejsme zadnou stranou, ktera by mela aparat na spravu vlastniho webu, proto ta necinnost zde.

S pomalosti a malou akceschopnosti jste na sparvnem miste. Bohuzel je to i pro mne zklamani, protoze spousta veci, ktere jsem navrhla ja osobne pro zlepseni nebyla zastupitelstvem ci radou prijata (nejvice mne mrzi odmitnuti uspory rozpoctu na strane vydaju MeU o 5%, kdyz prijmy od ministerstva vnitra rok co rok klesaji). Ale jeste jsem nehodila flintu do zita a verim, ze se preci jen podari co nejdrive mj. zlepsit prechod pro chodce pred MS a ZS, zverejnovat usneseni Rady na internetu, uskutecnovat Verejne zakazky diky sirokemu verejnemu vyberovemu rizeni a tim snizovat jejich cenu, citlive prokacet Humprechtsky lesopark, aby byl zamek opet videt a bylo videt z nej nebo KONECNE zrekonstruovat Male nam. a zapocit s velkym nam.

S poslednim bodem souvisi zasadni zalezitost, ktera brzdi nase hlavni predsevzeti, tj. privadet do Sobotky dotace k jejimu vylepseni. Bohuzel od voleb z regionalnich evropskych penez (ROP SV) nebyl vypsan ZADNY relevantni titul, kde bychom se mohli uchazet. Veskere prostredky byly navic jiz rozdeleny (o principech jejich pridelovani se mozna budeme v budoucnu dozvidat podobne jako v kauze Rath...) Podobne tomu je s ostatnimi evropskymi penezi. Snad v letosnim roce konecne dojde na Norske fondy, kde bychom se chteli uchazet o penize na revitalizaci namesti.

Dulezitym meznikem snad take bude nove prijate Rozpoctove Urceni Dani, ktere Sobotce prinese konecne nejaky ten milion navic a nebudeme zivorit v oblasti investic, kdyz vetsinu naseho rozpoctu "projime" na "mandatornich" vydajich. Mimochodem zastupitelstvem z procesnich duvodu neprosel ani muj navrh na snizeni odmen zastupitelum o 5%.

Osobne za pomaly progres zlepsovani Sobotky citim odpovednost, ale verte mi, pokud by to bylo jenom na me, veci by se dely mnohem rychleji. Bohuzel se mi nedari presvedcit o nekterych krocich ostatni kolegy a spousta veci nejde kvuli nedostatku penez. Ale to nelze povazovat za omluvu a je potreba z nasi strany vice popojet, souhlasim s Vami. Zkousim to dnes a denne a budu se snazit jeste vic :) Ale rozhodne nahrabano nemame ani nechrapeme, to Vam mohu zarucit!